ZAREMA MEMETOVA


AVRUPANIN MENFAATLER BİRLİĞİ

Günümüz yetişkin bireylerinin kendi dedelerinin ve milletinin kültürel geleneklerinin mirasçısı olarak görmesi şarttır.


AVRUPANIN MENFAATLER BİRLİĞİ

Günümüz yetişkin bireylerinin kendi dedelerinin ve milletinin kültürel geleneklerinin mirasçısı olarak görmesi şarttır. Atalarımız bu gerçeği  “Hafızasız tarih olmaz, tarih olmadan gelenek olmaz, geleneksiz medeniyet olmaz, medeniyetsiz eğitim olmaz, eğitim olmadan birey olmaz, birey olmadan ulus olmaz” sözleriyle ortaya koymuştur.

Türk Dünyası gençlerinin değerleri, kendi milletlerinin manevi değerleri ve genel Türk Dünyasının değerleri ile harmanlanması gerekir. Türk Dünyası Türk soylu halkların bütününün kültür ve geleneklerinden oluşmaktadır. İşte gerçek anlamda güçlü ve zengin olan bu birlikteliktir.

Biz henüz esas olan bu birliği beceremedik. ama avrupa, çıkarları ve menfaatleri doğrultusunda bu birliği becerdi. Korona virüsü mücadelesinde Avrupa birliğinin birbirlerinden nasıl  çalıp çırptığını, kendi insanına neler yaptığını izlerken, Türk Dünyasının azı nasıl paylaştığına, yardımlaştığına şahit olduk.

Almanyanın yakın tarihte Lağım suyunu arıtarak içme suyu elde ettiğini hatırlayınız. Fransanın Paris Kulesi, Amerikanın özgürlük anıtı onların asıl tarihlerini gizleyemiyor. işte bu milletler menfaatleri ve çıkarları için Avrupa birliği çatısı altında toplandılar ve kendi ülkelerine kaynak aktarabilmek için Orta Doğu da önüne her geleni terörist ilan ettiler.  Irak, Suriye, Lübnan, İran, Filistin, Yemen, Mısır ve Afganistan da uzun yıllar menfaatleri için acımasızca kan döken Avrupanın toplama ve uydurma birliği bizler için herşeyi gözler önüne seriyor.

Dün Fransa da sarı yelekler, Bu gün Amerika da siyahlar, yarın Çinde Kızıl Koministler. iç güçler, dış güçler, baronlar, vs. Bu gün Avrupa, Amerika başta olmak üzere kendi içinde çaresiz kalıyor. üstelik bu sefer karşısına çıkanlar ''Amerikalı Teröristler''.  gösterilerin ülke geneline yayılması ve Beyaz Saray etrafında toplanan yüzlerce göstericinin şiddet eylemlerinde bulunması nedeni ile,  ABD Ordusu bu kez ''Amerikalı Teröristler'' için, üstelik ABD Topraklarında görünüyor.

Peki bundan sonra ne olur ?

Hiç bir şey... olaylar bastırılır, Avrupa birliği toplanır, görevini tamamlayan Dünya Sağlık Örgütünün üzerine çizgi çekilir, korona virüsü bahane edilerek Çine yaptırımlar başlar, yeni kararlar alınır ve Amerikanın Çine olan 24 trilyon dolar borcu silinir. ama bu pastadan menfaatler birliği payını alamazsa bu terör, Fransada, Almanyada, İtalyada, kısaca Avrupanın her sokağında ortaya çıkar. zaten dağılmaya yüz tutmuş Avrupanın menfaatler birliği tarih olur.

İşte o zaman uzun yıllar sancı çeken Türk Dünyası, Türk soylu halkların bütünlüğü, kültür ve geleneklerin gerçek anlamda güçlü olduğu Birliğin önünde kimse duramaz.