KARAR MEKANİZMALARINDA DA YERALMAK İSTİYORUZ.
Engelli bireyler olarak artık karar mekanizmalarında yer almak istedikleri için yola çıktığına deyinen Mali Müşavir Hasan Kuyucak, “Engelliler bu toplumda diğer bireylerle eşit koşullarda yaşadığı, kendi kendilerine yaşamlarını idame ettirebildiği ölçüde birey olabilirler”dedi.
Tarih: 22.11.2018 08:37:16/ 134okunma / 0yorum

KARAR  MEKANİZMALARINDA  DA YERALMAK İSTİYORUZ.

/resimler/2018-11/22/0839005100787.jpg

Engelli bireyler olarak artık karar mekanizmalarında yer almak istedikleri için yola çıktığına deyinen Mali Müşavir Hasan Kuyucak, “Engelliler bu toplumda diğer bireylerle eşit koşullarda yaşadığı, kendi kendilerine yaşamlarını idame ettirebildiği ölçüde birey olabilirler”dedi.

Biraz önce sosyal medyada gözüme ilişti. Engelliyim, kitap yazdım, bu kitabı alırsanız, şunu şunu yapacağım. Engelliyim, 3 Aralık‘ta çalışma yapmak istiyorum, lütfen yardım edin deyip insanların vicdanına seslenerek ya da modern dilencilik yapılarak engelliler diğer yurttaşlarla eşit seviyeye gelemez. Bu arada kendini yetiştirip geliştiren engelliler de var kuşkusuz. Bizler yerel seçimler öncesi, karar mekanizmalarında yer almak istiyoruz.

/resimler/2018-11/22/0839231197098.jpg

Kendisi Antalya´dan CHP meclis üyesi aday adayı. Siyasi partilerin engelli bireylere fırsat eşitliği vermesi , engellilerin siyasette temsil edilmesinin yolunu açacaktır.

İstanbul Üniversitesi Mezunu Mali Müşavir Hasan Kuyucak(59), İstanbul´da Sanayi, Kimya ve Tekstil Firmalarında iş hayatına atıldı. -Antalya´da Shoping Center ve Otellerde Muhasebe Müdürlüğü Yaptı, -Muratpaşa Belediyesinde iki sene İşletme ve İştirakler Müdürlüğünde muhasebeci olarak çalıştı. -Türkiye Sakatlar Derneğinin üyesi ve Engelli Aktivisti.  Milliyet Blog ve Radikal Blog´da çeşitli konularda çok sayıda yazısı var. Yine Engelliler Biz ve Engel Olma Net´de çok sayıda yazılarım var.

Kuyucak yaptığı açıklamada, “CHP´nin İnsan Odaklı Belediyecilik Anlayışı Doğrultusunda Konyaaltı´nda Üç Konuya Daha çok Odaklanacağım.

Engellilerin temel sorunu erişimsizliktir. Erişim trafikte, ulaşımda, meskenlerde, iş yerlerinde, eğlence-dinlence mekanlarında, eğitimde, ibadette ve kamu binalarında istediği alanlara, insana yaraşır biçimde ulaşabilmektir. Bu sayılanlar uygar kentleşme ve yaşamının ana unsurlarıdır. Unutmayın Her Sağlıklı İnsan Engelli Adayı Olmasa da, Bir Gün Mutlaka Yaşlanacaktır. Bu bilgiler ışığında:

/resimler/2018-11/22/0839481976808.jpg

Belediyenin yaptığı hizmet ve ruhsatlarda mutlaka uluslararası standartların uygulanmasını isteyeceğim.  Kaldırımlardaki ve işyerlerindeki rampa ve işaretli yolların standartlara uygun olmasına dikkat çekeceğim. İş, eğlence ve dinlence yerlerine engellilerinde gelebileceği düşünülerek dizayn edilmesini Belediye ilk elden kural edinecektir. Bu alanlardaki WC ve Lavaboların engellilere de uygunluğu göz önünde tutulacaktır. Konyaaltı´nda mutlaka bir Engelli yaşam alanı (Belediye Dinlenme Tesisi) kurulmalıdır düşüncesindeyim. Konyaaltı Belediyesi Engelli ve Ötekilenmiş STK´lara kucak açmalı ve hizmetlerini onların bakış açılarını dikkate alarak sürdürmelidir.”dedi.

 

En uzun yolculuk, beynimizden yüreğimize yaptığımız yolculuk olduğuna deyinen Kuyucak “.Konyaaltı bir eğlence mekanıdır ancak Sanat Fakiri bir ilçemizdir.  Konyaaltı´nı sanat ve sanatla uğraşanlar için bir cazibe merkezi haline getirmek şarttır. Bunun alt yapısı hazırdır.  Nazım Hikmet Kongre ve Kültür Merkezi sanatseverlerin hizmetine sunulmalı hatta teşvik edilmelidir. Bu alanda lokaller açılmalı, kişisel gösteri ve sergilere izin verilmelidir... Bu merkez arı kovanı gibi çalışmalıdır.

Konyaaltı Belediyesi Tiyatrosu kurulmalıdır. Altın Portakala sahip çıkılması için alternatifler aranmalıdır. Kitlesel ve Bireysel Spor Faaliyetleri desteklenmelidir. 7´den 70´e herkesin katılabileceği kitlesel ve bireysel sporlara belediye öncülük etmelidir...”dedi.

Bu anlamda Hasan Kuyucak´a engelsizhaberler ailesi olarak başarılar diliyoruz.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
DOLAR
5.2601
EURO
5.9335
İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:34 08:20 13:17 15:37 17:55 19:29
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Ayağa kalkarsan hizmet kastiyle kalk, eğer konuşacak olursan hikmetle konuş, oturacağın zaman hürmetle otur…

Hacı Bektaşı Veli
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3
Label

Label
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ